Є шанс довести легальність отриманих доходів не вказуючи джерела
Ви придбали нерухомість, чи, можливо, новеньке авто? Або ж інвестували кошти в бізнес? Але не змогли вчасно довести легальність отриманих доходів на такі витрати? Держава надає кожному шанс це виправити. Для цього запровадила механізм одноразового декларування. А це дає можливість українцям легалізувати доходи, з яких не були сплачені податки або були сплачені не в повному обсязі, та власність. Процедура декларування – абсолютно добровільна. Більше того, декларант не повинен підтверджувати джерела своїх доходів.
Про це для читачів видання speckor.net детальніше розповіла начальниця Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області Людмила Слотюк.
З 1 вересня 2021 року громадяни України мають право подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства. Триватиме кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування до 1 вересня 2022 року.
Одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається в електронній формі безпосередньо декларантом до Державної податкової служби України.
Скористатися таким правом можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами, але які
були резидентами на дату отримання (набуття) об’єктів декларування чи доходів, за рахунок яких були набуті об’єкти декларування.
Не мають права на одноразове декларування:
– неповнолітні та недієздатні особи;
– особи, які у період з 2005 року подавали декларацію відповідно до антикорупційного законодавства;
– особи, до яких застосовані спеціальні економічні та інші заходи (санкції).
Задекларувати можна валютні цінності, нерухомість в Україні та за кордоном, транспортні засоби та інше цінне рухоме майно, цінні папери та корпоративні права, грошові активи.
У разі декларування готівкових коштів, їх попередньо слід внести на спеціальний банківський рахунок в Україні.
Не підпадають під одноразове (спеціальне) добровільне декларування:
– квартира/квартири загальною площею не більше 120 м кв або житловий будинок/будинки загальною площею не більше 240 м кв;
– некомерційні нежитлові будівлі загальною площею не більше 60 м кв;
– земельні ділянки в межах норм безоплатної передачі;
– один транспортний засіб особистого некомерційного використання за визначеними критеріями;
– інші активи, крім вже зазначених, сумарна вартість яких не перевищує 400 тис. гривень на 1 вересня 2022 року (дату завершення декларування).
Подання декларації передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування у розмірі від 2,5 до 9 відсотків у залежності від задекларованих активів.
Для декларування зовсім не потрібно бігти в податкову, адже законом передбачено подання декларації лише в електронній формі.
Оплата здійснюється декларантом протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації. Крім того, передбачено ряд альтернатив для сплати податкового зобов’язання частинами. Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».